ניצולת שואה ופעילת זכויות אדם בינלאומית נזעקת למול סלקציה ביום השואה בישראל | הודעה לעיתונות

עמותת "חיסונים – בחירה מושכלת" מגנה מכל וכל את השימוש באמצעי הפסול והבזוי "התו הירוק" בכלל, ובטקסי יום השואה בפרט ובמיוחד.

התו הירוק מגלם ומנציח נרטיב של סלקציה, של אנשים מסוג א' ומסוג ב'. הדרת אנשים מאירועי יום השואה (לרבות ניצולי שואה ואנשים מדור שני ודור שלישי לשואה), בטענה שהם "מפיצי מחלות", היא אירוניה שאין כדוגמתה.

ניצולת השואה ורה שרב, מייסדת ארגון 'הברית להגנה על חקר האדם' ופעילה חברתית בתחום הביו-אתיקה וזכויות האדם, עימה העמותה מצויה בקשר, הגיבה כך על הדברים:

״אירוני שהפוליטיקאים והפקידים לבריאות הציבור בישראל פועלים על פי התוכנית הנאצית:
הפרדה ותיוג של יהודים בריאים בתור "מפיצי מחלות"״, ורה שרב
טקס יום השואה – למחוסנים בלבד

"כילדה שניצלה מהשואה, הזיכרון הראשון שלי מהשואה היה הסילוק וההפרדה הכפויה של יהודים משאר החברה.

הנאצים השמיצו את היהודים והתייחסו אליהם בתור כינים, בתור מפיצים של מחלות מידבקות.

אירוני שהפוליטיקאים והפקידים לבריאות הציבור בישראל פועלים על פי התוכנית הנאצית:
הפרדה ותיוג של יהודים בריאים בתור "מפיצי מחלות".

יהודים ברחבי העולם צופים בתדהמה, בשעה שקווי המדיניות בישראל לגבי הפרדה קיצונית (התו הירוק) מחללים את זכרם של קורבנות השואה.
הפוליטיקאים בישראל חותרים תחת תכלית קיומה של מדינת ישראל."

ועוד אחד – הכניסה בהצגת התו הירוק בלבד, או ״אין כניסה למפיצי מחלות״

זוהי שעת שפל קשה למדינת ישראל, מדינה שקמה על חורבות השואה ומתוך הרעיון של "לעולם לא עוד". עדיין לא מאוחר לבטל את הצעד הזה שמעורר תדהמה בישראל ובעולם כולו, ואנו מצפים מהממשלה ומשריה השונים (שר התרבות, שר החינוך, שר התרבות), להתעשת ולבטל את הצעד הפסול הזה, שאין ספק כי ייזכר לדיראון עולם בתולדותיה של מדינת ישראל.

בברכה,
עו"ד תמיר טורגל,
יו"ר עמותת "חיסונים – בחירה מושכלת"

שתפו:

2 thoughts on “ניצולת שואה ופעילת זכויות אדם בינלאומית נזעקת למול סלקציה ביום השואה בישראל | הודעה לעיתונות”

  1. לא כתוב " מפיצי מחלות" אלא תו ירוק כלומר מי שעשה את המקסימום כדי לעצור את המחלה. זה לא אותו דבר. אין סלקציה שרירותית אלא הגיון בריא. האם גם שירותים לבנות ושירותים לבנים זו סלקציה? האם אי הכנסה לקולנוע של מי שלא שילם כרטיס זו סלקציה? האם נתיב לתחבורה ציבורית זו סלקציה? לא כל סינון הוא פסול. מי שבוחר לא להתחסן שלא יצפה להיות מקובל בציבור

    1. לכבוד ירושלמי! למיין אנשים לפי ביצוע "חיסון "= ניסוי רפואי זו בהחלט סלקציה לא חוקית, לא הגיונית ומשפילה את החברה הדמוקרטית.

השאר תגובה